Antre Dekorasyon Örnekleri, Fikirleri, Ürünleri

İç dekorasyonda etkin görsel tasarımların en güzide yeri antrelerdir. Antreler giriş yerleridir. toplumumuzda buna koridor, ara hol, giriş gibi isimler verilmiştir. Eski, villa, normal ve dubleks dairelerde toplumun genel dekorasyon tasarımları şimdiki gibi imkanlara sahip değildi.

Eski lüks villalarda antreler, imkanlar doğrultusunda doğal ve klasik tarzlarda idi. Kullanım alanları, geniş mekanlar sayesinde antre daha iyi halde görselliğe uygun şekilde tasarlama imkanına sahipti…

Günümüzde teknik gelişmeler sayesinde kartonpiyer, stropiyer, poliüretan, kutu bant, gizli led  gibi ürün seçenekleri, tasarım ve kullanım alanlarını daha elverişli hale getirdi.

Modern ve doğal alanlar oluşturan, yeni teknik gelişmeler, yenilikçi görüntüsünü uzun yıllar görselliği eskimeyen tasarımları meydana getiriyor.

Bu sayfayı, size bazı tasarımlara fikir kaynağı olabilmek ve kendi evinizin yapısına uygun tasarım profili oluşturmanız için açtık.. Evinizdeki dekorasyonu (mutfak, banyo, yatak odası gibi alanların hepsini) kendi hayal dünyanıza uygun tasarımlarla süsleyebilirsiniz. Antre, evinizin özenle tasarlanmış olduğunu hissettirecek alandır. Antre doğru decore edilirse diğer odalarınızın ufak eksikliklerini fark ettirmeyecektir. Tıpkı bir insanın iç dünyasının görüntüsünü, dış görünüşüyle kapatması gibi. Antre evinizin karakterine etken bir konumdadır.


20150214_155301Kapıdan girdikten sonra, karşınıza insana haz veren osmanlı arması çıkıyor. Bu alan eğer boş bırakılmış olsaydı basit bir ortama girdiğinizi hissedebilirdiniz. Kendi evinizde bu gibi yerlere gösterişli bir aile resmi yada farkı dekorlar işleyebilirsiniz. Her görüntü farklı etkiler oluşturabilir…

20150214_155817Merdivenlere çıkmadan kartonpiyer kemerler, poliüretan taç, altın sarısı dokunuşlar, ayna, damalı kartonpiyer, farklı detaylar..


20150214_155332Dubleks dairenin üst katına çıktığınız zaman, arma sizin gözünüzü okşamaya devam ediyor. Armanın üstündeki spot’un ışığı ortamı dahada canlı hale getiriyor. Armanın koyuluş açısı, aşağı kattan ve üst kattan görkemli görüntü oluşturmuş. Sizde evinizde açıları iyi belirleyin..

20150214_155437Üst katın antre bölümünde gizlenmiş petek konnektoru. Sizinde istemediğiniz görüntüleri bu gibi tekniklerle kapatmanız için örnek uygulama..

20150214_155338Klimanın merkezi bir yerde oluşu…


20150214_155529

Üst katta, tavanda kartonpiyer örnekleri..

20150214_155423

Üst kat

Bu paylaşımlar, örnek uygulama çeşitleridir. Bu örnekler, farklı yorumlanabilir. Fikir ve görüşleriniz bizim için önemlidir…

1 Yorum

  1. dekor (Mesaj yazarı)

    Kiriş Altı süsleme, kolon süslemeleri ve dubleks dairelerde koridor süslemeleri için fikirlerimiz. Öneri ve değerlendirmeleriniz bekliyoruz…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: