Isı Yalıtım Faydaları

 

isi-yalitiminin-faydaları

Isı yalıtım da kaliteli ürünün önemi

Isı yalıtımında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Yalıtım kaliteli malzemeden ve kaliteli işçilik den yana tercih edilmelidir. Ucuz işçilik ve düşük maliyetli kalitesiz malzemenin size uzun vadede kar getirmeyeceğini hesap ederek, tercihinizi öncelikli olarak kaliteli malzeme ve işçilik den yana tercih etmenizi öneriyoruz.

Isı yalıtımın ekonomik faydaları

Dünya piyasasında ekonomik krizler, enerji kaynaklarını dahada  önemli hale getirdi. Bu nedenle, doğal gaz, kömür, elektrik gibi enerji kaynaklarının  tasarrufu dahada önem kazandı. Hesaplamalar, tüm konutların standart ve yönetmeliklere uygun olarak yalıtılması durumunda, ülkemizin yılda yaklaşık 3 milyar dolar tasarruf yapacağını göstermiştir. Ekonominin canlanması, istihdamın artması, üretim ve uygulama ile birlikte artacak vergi gelirleri diğer önemli faydalar arasındadır.

İyi yalıtımın Bireysel faydaları

Isı yalıtımını bireysel avantajlarından biri ekonomiktir. İzolasyon başlangıçta maliyeti biraz yüksek olsa da, tasarruf yaparak enerji maliyetlerini düşürür. Yönetmeliklere uygun yapılacak ısı yalıtımı, ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama % 50 varan tasarruf ederek yazın serin kalmaya kışın daha iyi ısınmaya imkan sağlar. Dengeli oda sıcaklıkları oluşturarak konforlu ve sağlıklı mekanlar sunar. Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan yoğuşmayı (terlemeyi)  önler. Isı yalıtımıyla ayrıca yakıt tüketimi ve dolayısıyla atık gazlar azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunulur.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: