Tezgah Arası Seramik Döşeme Örnekleri, Önerileri

  • Home
  • Mutfak
  • Tezgah Arası Seramik Döşeme Örnekleri, Önerileri

 

tezgah-arasi-seramik-dösemeTezgah seramik döşeme ölçüleri mutfak dolaplarına göre farklılık gösterebilir. Genel ölçüler; yerden seramik başlangıç yeri 90 cm, tezgah arası yüksekliği 150 cm.Bu ölçüler mutfak modellerine ve tarzlarına göre değişebilir. Davlumbaz ve aspiratör boşluğunda seramik uygulanırken ölçüler farklık gösterebilir. Tezgah arası seramik veya cam mozaik, dolap montajından sonra döşenerek mutfak tezgahının yerleştirilmesi önerilir.


 Artı kullanılmayınca bütünlük oluşturmuş hatlar.

Tezgah seramikleri döşenirken ustaların genelde yaptığı yanlışların başında seramik artı kullanımı gelir. Tezgah seramiklerinin ebatları 20×50, 30×60 gibi farklılıklar gösterir. Seramik içinde 5×5, 10×10, 6×6 gibi çizgili hatlar mevcuttur, bu hatlar seramik artısı kullanılırsa görsel özelliğini kaybeder.

Örnek artısız derz arası.


Mutfak dolabı ve tezgah arası (7)

Cam mozaik seramik döşemesinde yapılan yanlışların başında tarak kullanımı gelir. Cam mozaik uygulanan bölüme yapıştırıcının, kalın dişli tarakla çekilmesi durumunda, cam mozaik fileli olduğundan dolayı döşeme girintili çıkıntılı olur. Bizim önerimiz ince dişli tarak kullanımıdır.

Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: